CSM U Oradea a pierdut meciul contra Steaua Eximbank

0
21

Ieri, 09.03.2016, a avut loc derby-ul campionatului masculin de baschet, între CSM U Oradea și Steaua Eximbank, încheiat în prelungiri cu scorul de 82 – 84.

Astfel, s-a întrerupt seria de victorii a orădenilor, mai exact cele 13 victorii consecutive, dar CSM U Oradea a rămas totuși în topul clasamentului.
A fost un meci foarte strâns totuși, avându-i ca principali marcatori ai celor două echipe pe Troupe, Paul, Barnette și Franklin.

Primele 40 minute de joc s-au terminat cu scorul de 72 – 72, cu mari emoții pentru noi, Titus Nicoară putând marca o lovitură de pedeapsă care ar fi adus victoria Stelei. Titus a ratat și astfel meciul a intrat în prelungiri.

Steaua Eximbank s-a arătat totuși mai pe toată perioada de joc, superioară echipei orădene, aruncând mai precis de la 3 puncte, recuperând mai des și acest fapt s-a reflectat asupra scorului final.

CSM U Oradea își va disputa următorul meci în deplasare, la Cluj, înfruntând U BT Cluj Napoca.